Rólunk

A rátóti csikótojás című népmesével mutatkozott be egyesületünk a falu népének a 2010-es falunapon, tehát akár így is kezdhetem:…egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy maroknyi lelkes ember, akik elhatározták, hogy közösen tesznek lakóhelyükért.
A Sérsekszőlősért Egyesület 2009. november 29-én alakult 19 fővel és kulturális egyesületként jegyezték be. Ebbe a hagyományőrzésen és kulturális programok szervezésén kívül beletartozik a sportélet támogatása és a falu környezetének megóvása és szépítése is.
Létszámunk jelenleg 37 fő és ezután is várunk sorainkba mindenkit életkortól és lakóhelytől függetlenül, aki szeretne egy vidám kis közösségben tevékenykedni Sérsekszőlősért. Hiszen azt érezzük leginkább a magunkénak, amelyben a két kezünk munkája is benne rejlik.